کتاب معجزه ای در رویش ریش

  khabar darsi - اضافه شدن دو کتاب جدید در پایه دوازدهم !

  به گزارش حوزه ی خبری درسی دانلود ، صحبت ها حاکی از آن است که در سال دوزادهم دو کتاب جدیدالتألیف اضافه خواهد شد …

  2691462 - اضافه شدن دو کتاب جدید در پایه دوازدهم !

  محمود امانی تهرانی با حضور در استودیو الفبای آموزش و پرورش بیان کرد: کتاب های درسی همواره به عنوان یک دغدغه ملی برای ما مطرح بوده است.

  وی از تألیف کتب پایه دوازدهم براساس مصوبه نهصدو بیست وششمین جلسه شورای عالی آموزش وپرورش خبر داد وخاطرنشان کرد: دو کتاب «مدیریت خانواده و سبک زندگی» و «سلامت و بهداشت» از کتاب های جدیدالتألیف پایه دوازدهم هستند که برای همه دانش آموزان در تمام رشته های تحصیلی به مدت ۲ ساعت در هفته ارائه می شود و کتاب «تحلیل فرهنگی» که در سال جاری برای رشته معارف اسلامی ارائه شده از سال آینده در برنامه درسی دانش آموزان رشته علوم انسانی قرار می گیرد.

  امانی تهرانی با اشاره به رویکرد سبک سازی کتاب های درسی دوره متوسطه دوم، اظهار کرد: سعی کردیم محتوای کتب درسی پیش دانشگاهی را وارد پایه دوازدهم نکنیم و در همین راستا، کتاب های «تفکر و سواد رسانه ای»،«کارگاه کارآفرینی و تولید» و کتاب «هنر» از جمله کتاب های جدیدالتألیف برای پایه های دهم، یازدهم هستند که تدریس آنها در مدرسه به صورت انتخابی خواهد بود، ‌البته تفکر و سواد رسانه ای در پایه دهم و «کارگاه کارآفرینی و تولید در پایه یازدهم» مورداستقبال و انتخاب واقع شده است.

  وی کتاب «انسان و محیط زیست» را از جمله کتاب های جدیدالتألیف پایه یازدهم برشمرد که در موضوعات؛ آب، هوا، انرژی، خاک، زباله، گردشگری و تنوع زیستی به دانش آموزان مطالبی را ارائه می کند و اظهار کرد: دانش آموزان تمایل کمتری به انتخاب کتاب هنر دارند هر چند مطالب مفیدی مانند؛ خلق آثارهنری، نقد اثرهنری، درک هنری و ارزش گذاری به میراث فرهنگی در این کتاب آمده است.

  وی مسأله محوربودن را از ویژگی های کتاب های جدیدالتألیف عنوان و اعلام کرد: مطالبی مانند،«مشاهده کنیم»، « «فکرکنیم»، «کارگروهی»، اندازه گیری کنیم» و«بازی گروهی» در کتاب های درسی جدید به فراوانی دیده می شود.

  امانی تهرانی نبود یک نظام تغذیه کننده علمی خارج از آموزش و پرورش را یک مشکل برشمرد و تصریح کرد: باید تولید علم  توسط سایر نهادها صورت گیرد تا آسیب ها شناسایی و تغذیه کنندگان با فهم عمیق مسائل را بررسی و رفع مشکل کنند، اگر چنین شرایطی فراهم شود شاهد خواهیم بود که ۲ روز آموزش وپرورش مانند هم نخواهد بود و نظام تعلیم وتربیت در مسیر رشد و بالندگی قرار می گیرد.

  منبع : خبرگزاری مهر

  /انتهای پیام

  لطفا نظرات خود را درباره ی این مطلب با ما در میان بگذارید .

ارسال دیدگاه

 1. مهناز گفت:

  به نظرم این کارشون کار بیخودی بوده !

 2. الهه گفت:

  ای بابا …

معجزه ای در رویش ریش

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت درسی دانلود محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون مجوز کتبی ممنوع و شرعا حرام می باشد.
سایت آموزشی : درسی دانلود